Hotel Elbrus*** SPA & WELLNESS
HOTEL
SPRAWDŹ PROMOCJE%

Strefa Saun

W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie naszych Gości stworzyliśmy strefę składającą się z sauny fińskiej, parowej i aromatycznej. Dawniej głoszono, że ciało należy regularnie detoksykować. Współczesne badania potwierdzają, że kąpiele w saunach odtruwają organizm. Ponadto zwiększają odporność, niwelują stres i zmęczenie. Są idealne w czasie ferii zimowych, Świąt i Sylwestra kiedy w Szczyrku spędzamy dużo czasu na stokach narciarskich.
Strefa saun czynna codziennie w godzinach 16:00-21:00

#

Sauna Fińska

Nazywana również suchą, charakteryzuje się wysoką temperaturą, sięgającą 110ºC i niską wilgotnością od 5 do 10%. Kąpiel w saunie suchej to doskonały środek profilaktyczny przeciwko chorobom układu oddechowego, immunologicznego
i krążeniowego. Oprócz swojego dobroczynnego działania na stan zdrowia, sauna sucha pozytywnie wpływa na wygląd skóry.

#

Sauna Aromatyczna

To kąpiel saunowa z wykorzystaniem aromatów ziołowych. Cudowny zapach wypełnia całe pomieszczenie, działając terapeutycznie i relaksacyjnie. Inhalacje od lat mają zastosowanie w leczeniu dróg oddechowych. Wysoka temperatura poprzez swoje działanie na skórę doskonale ją zdetoksykuje, oczyści i zregeneruje. W tej saunie można się zrelaksować i uwolniś od stresów. 

#

Łaźnia Parowa

Charakteryzuje ją wysoka wilgotność (nawet do 100%)
i względnie niska temperatura, bo ok. 40-55ºC.
Kłęby pary otulają ciało, rozluźniają mięśnie,
oczyszczają i regenerują cały organizm.
Kąpiel w łaźni parowej dedykowany jest osobom, które nie tolerują wysokiej temperatury sauny tradycyjnej. 

#
hotelsystems.pl