Hotel Elbrus*** SPA & WELLNESS
ATRAKCJE
SPRAWDŹ PROMOCJE%

Narty

Gdzie na narty? Do Szczyrku! Szczyrk to jeden z najbardziej znanych w Polsce ośrodków sportów górskich. W chłodniejszej porze roku zamienia się w miejscowość, gdzie królują sporty zimowe. Wielość atrakcji oraz możliwość uprawiania różnorodnych sportów sprawiają, że zimą jest to doskonałe miejsce zarówno na weekend, jak i dłuższy urlop.

#

Sporty zimowe

Bez wątpienia Szczyrk w okresie zimowym kojarzy się większości osób z narciarstwem. A to za sprawią wielości atrakcji sportowych, wyciągów narciarskich oraz doskonale przygotowanych tras zjazdowych i biegowych. Dzięki liczbie wyciągów miejscowość plasuje się w czołówce ośrodków narciarskich w Polsce.

Narciarstwo w Szczyrku rozwija się doskonale także dzięki bardzo zróżnicowanym pod względem trudności trasom zjazdowym. Co więcej, z większości wyciągów można korzystać bez odpinania nart, co również bardzo poprawia komfort uprawiania narciarstwa zjazdowego. Największe ośrodku narciarskie zlokalizowane są na stokach Skrzycznego – są to Czyrna – Solisko oraz Centralny Ośrodek Sportu. Uzupełnia je kilka prywatnych wyciągów narciarskich. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest ponad 30 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, wytyczonych na malowniczych stokach Skrzycznego, Pośredniego, Malinowa, Beskidu i innych gór otaczających miasteczko. Łączna długość tras narciarskich w Szczyrku sięga 40 km.

Szczyrk jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym także przez dzieci i młodzież podczas ferii zimowych. Wielość szkółek narciarskich gwarantuje szybkie zdobycie potrzebnych umiejętności narciarskich, które następnie z powodzeniem można trenować na położonych wokół miejscowości stokach.

Poza narciarstwem alpejskim w Szczyrku można uprawiać także narciarstwo klasyczne. Ponadto, zimą podczas urlopu czy ferii oglądać można jeden z turniejów skoków narciarskich odbywających się na jednej z czterech skoczni funkcjonujących w tym mieście.

# # #

Biegówki

W Szczyrku na trasach o różnym stopniu trudności można uprawiać "piesze wycieczki na nartach". Biegi narciarskie są  uważane za jedne z najtrudniejszych dyscyplin wytrzymałościowych. Ci, którzy praktykują lub chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportów zimowych, będą mieli gdzie pobiegać w Szczyrku.

#
hotelsystems.pl