Hotel Elbrus*** SPA & WELLNESS
ATRAKCJE
SPRAWDŹ PROMOCJE%

Narty

Gdzie na narty? Do Szczyrku! Szczyrk to jeden z najbardziej znanych w Polsce ośrodków sportów górskich. W chłodniejszej porze roku zamienia się w miejscowość, gdzie królują sporty zimowe. Wielość atrakcji oraz możliwość uprawiania różnorodnych sportów sprawiają, że zimą jest to doskonałe miejsce zarówno na weekend, jak i dłuższy urlop.

#

Nowości na sezon 2017/18

Bez wątpienia Szczyrk w okresie zimowym kojarzy się większości osób z narciarstwem. A to za sprawią wielości atrakcji sportowych, wyciągów narciarskich oraz doskonale przygotowanych tras zjazdowych i biegowych. Dzięki liczbie wyciągów miejscowość plasuje się w czołówce ośrodków narciarskich w Polsce.

Szczyrk po wielu latach odrodzi się jako zimowa stolica narciarska. Funkcjonujący dotychczas wyciąg krzesełkowy z dolnego odcinka w Szczyrku na hale Jaworzyna został zastąpiony nowoczesnymi, czteroosobowymi kanapami. Aktualnie trwają wszystkie niezbędne testy. Kolejne inwestycje: to kolejka z Soliska na Halę Pośrednią, do Hali Skrzyczeńskiej. Zmodernizowane zostaną dwie 6-osobowe koleje kanapowe w Czyrnej. Odnowiona zostanie 8-osobowa kanapa z Hali Pośredniej na Wierch Pośredni. Do 2018 roku w Szczyrku powstanie 10-osobowa kolej gondolowa.

Poza narciarstwem alpejskim w Szczyrku można uprawiać także narciarstwo klasyczne. 

# #

Biegówki

W Szczyrku na trasach o różnym stopniu trudności można uprawiać "piesze wycieczki na nartach". Biegi narciarskie są  uważane za jedne z najtrudniejszych dyscyplin wytrzymałościowych. Ci, którzy praktykują lub chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportów zimowych, będą mieli gdzie pobiegać w Szczyrku.

#
hotelsystems.pl